Giyotin

Giyotin

Bir pencere türü olarak giyotin daha çok eski binalarda restorasyonlarda kullanılmakta iken günümüz teknolojisinde yerini “vasistas” olarak açılan pencerelere bıraktı. Özelikle temizliklerinin kolay olması dolayısıyla bina sahipleri tarafından en çok istenen pencere modelleri arasında yer almaktadır. 

Ağırlığına göre her kanadı özel olarak ithal edilen balans mekanizmalarıyla kanat sereninin istenilen pozisyonda olması sağlanır. Bundan dolayı istenilen havalandırma boşluğunu da imkân tanınmaktadır. Kullanılan ithal balans yayları ile 16-26 mm çapında olup 50 kg ağırlığa kadar kanat taşıma kapasitesi bulunmaktadır. 

Özel olarak kullanılan ithal fırça, conta ve profil detayları ile giyotin pencerelerde karşılaşılan izolasyon problemleri de çözüme kavuşturmuştur. 

Neden Giyotin Pencere?

Giyotin pencerelerin tercih edilme nedenleri arasında şunları sıralayabiliriz;

  • Bu pencere türleri standart kanatlı pencerelere oranla daha verimlidir
  • İç hava sirkülâsyonu kolayca yerine getirmektedir.
  • Hava akımı ya da rüzgâr etkisi ile meydana gelen kanatların çarpması bu türlerde söz konusu olamaz.
  • Tıpkı normal bir kanat gibi açıldıkları vakit iç mekânı taramaz bundan dolayı yer avantajı da sağlar.
  • Yeni binalarda şık ve modern görünümü bulunmaktadır.

Birçok yeni yapı bugünlerde normal kanatlardansa giyotin pencere sistemlerini kullanmayı tercih etmektedir. Bunun nedenleri arasında yukarıdakilere ek olarak maliyet yönünden de uygun olmasıdır. Kolayca temizlenebilir, uygun fiyatlı, şık ve modern giyotin pencereler için tek yapmanız gereken firma ile bağlantı kurmanızdır. Kolayca takılabilen, alan kaplamayan en yeni en modern pencere sistemleri için hemen iletişim kanallarımızı kullanınız.