Duşakabin

Duşakabin

Duşakabin, evlerin banyo bölümlerine dekoratif bir görüntü veren ve duş alma esnasında ise meydana gelebilecek banyonun diğer bölümlerine su sıçramalarını engelleyerek sıcak havanın da korunmasını sağlayan işlevsel bir banyo ürünüdür. Günümüzde evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı açısından olan uygunluğu ve banyo dekorasyonu için sağladığı katkı ile en sık tercih edilen banyo ürünlerinin başında gelen bir üründür. 

Duşakabin Avantajları

Her ekonomiye, kullanacak kişinin zevkine ve evlere özel banyo yapılarına göre birbirinden çeşitli ve farklı modelleri bulunmaktadır. Banyo dolapları, banyoda kullanılan seramik modelleri, ayna ve duvar rengine göre seçilen uygun bir model ile banyo için fazlaca hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca duşta kullanılan suyun banyonun diğer alanlarına sıçramasına engel olması yönüyle hem kişinin temizlik uğraşından kurtulmasına hem de banyo içerisinde bulunan çeşitli elektronik eşyaların kullanım ömrünün uzun olmasına katkı sağlamaktadır. 

Duşakabin Çeşitleri

Duşakabin, şekil, yapı, kapı şekli, kullanılan malzeme çeşidi, ölçü ve yapısında var olan teknolojik özellikler gibi farklı etmenlere göre ayrılan birçok farklı model ve seçeneğe sahiptir. Bu özelliklerinin yanı sıra renk ve desen etmenlerine göre de kullanıcılar açısından geniş bir seçim özgürlüğü tanımaktadır. Şekline göre oval ve dikdörtgen olarak iki farklı modeli bulunmaktadır. Oval modeller en kullanışlı modeller arasında yer almaktadır. Banyoda fazla yer kaplamaması açısından oldukça uygun bir modeldir. Dikdörtgen modeller ise sıklıkla dekorasyon açısından geniş banyolarda tercih edilmektedir.