Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi pimapen servisi, kepenk, sineklik, Cam balkon, Alüminyum doğrama, Kepenk, Panjur, Sineklik, Duşakabin, Ayna, Isıcam.

Elmalı Mahallesi

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Duşakabin

Duşakabin sistemleri günümüzde pek çok farklı çeşidi ile banyolarımızı konforlu hale getiren en önemli eşyalardan biri haline gelmiştir. Banyolar duşakabin sistemleri sayesinde nem ve rutubet ortamından daha az etkilenmekte bu sayede daha dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım olanağı elde edilmektedir. Suyu dışarı taşırmayan bu sitemler ile hem kullanışlı hem de şık banyolar tasarlanmaktadır. Duşakabin seçimi yaparken ürünün görselliği haricinde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki duşakabin imalatında kullanılan profil grubu ve kalınlığı olmaktadır. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise duşakabin imalatında kullanılan cam veya plesksiglass kalınlığı olmaktadır. İyi malzeme kullanılarak üretilmiş duşakabin sistemleri sizlere uzun süren dayanıklılık ve konforu aynı anda sağlayan ürünler olacaktır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken nokta ise ürünün kolay temizlenebilir yapıda olmasıdır. 

Duşakabin Fiyatları

Gün geçtikçe kullanılan tekniklerin ilerlemesi ile duşakabin modelleri de farklı formlarda ve sistemlerde karşımıza çıkar olmuştur. Her zevke ve bütçeye uygun olan modellerin bulunduğu duşakabin sektöründe duşakabin seçimini yaparken ürünün kalitesi haricinde ürünün montajının yapılacağı alanın büyüklüğü ve tasarımı da önemli olmaktadır. Kullanılan camın çeşidinden sistem farklılığına kadar pek çok noktada ayrışan bu ürünlerden evlerinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Duşakabin fiyatları üründe kullanılan camın ve profillerin kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Duşakabin seçimlerinizi birçok farklı seçenek üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Pimapen

PVC pencere sistemleri yalıtım ve uzun süre dayanıklı kullanım olanağı sağlayan ürün gruplarıdır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilen ürünlerden olan Pimapen ürünleri yüksek mukavemetli ve güvenilir ürünlerdir. Pvc pencerelerin sık bir şekilde tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise doğa dostu ürünler olmalarından kaynaklanmaktadır. Üretim süreçlerinde kullanılan temel bileşenler geri dönüşüme uygun malzeme gruplarından oluşmaktadır. 

Pimapen'in Kullanım Avantajları

Pimapen pencere sistemleri efektif bir kullanım olanağı yaratmaktadır. Bunu sağlamada hem ürünü satın alma aşamasında hem de kullanım ömrünün uzun olması dikkate alındığında kayda değer maliyet avantajı sağlamaktadırlar. Bu ürün grupları yüksek enerji tasarruflu ürünler olması sebebi ile günümüzün en önemli problemi haline gelen enerji konusunda da yaratıcı çözümler sunmaktadır. Enerji tasarrufu haricinde bu ürünler bakımı ve temizliği son derece kolay ürünlerdir.  Her türlü hava koşuluna uygun olan pimapen ürünler ışığa ve neme karşı mukavemetli yapıda üretilmektedirler. Uzun bir kullanım ömrü sunan bu sistemler bozulmaya ve aşınmaya karşı yüksek dirençli ürünlerdir. Hem binanın hem de yapıların ömrünü uzatan pimapen ürünler eko dengeye uyumlu yapıları sayesinde de tercih edilen ve rağbet gören ürün gruplarından olmaktadır. Çevrenin korunması için kullandığımız malzeme gruplarının geri dönüştürülebilir yapıda üretilmiş olması önemlidir. Pimapen ürünler bu özellikleri ile mükemmel eko denge sistemleridir.

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Alüminyum Doğrama

Farklı plakaların işlenmesi sonucunda ortaya çıkan malzemelere alüminyum doğrama denmektedir. Bu malzemelerin farklı şekillerde işlenebilir olması sistemlerinin farklı olmasına da olanak sağlamaktadır. Maliyet bakımından oldukça uygun olan ve kullanışlılığı yönünden de seçenek sunması müşterilerinin en sık tercihleri arasında yer almaktadır. Alüminyum doğramalar kullanıcısına birçok avantajı da sunduğundan bu sistemleri yakından takip etmeli ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanları firmamızın usta ekipleri ile birlikte tespit ederek sipariş etmelisiniz. 

Neden Alüminyum Doğrama?

Alüminyum doğrama farklı avantajları ile kullanıcısına bazı özellikler sunmaktadır. Bunlar arasında ilk akla gelen kolay temizlenebilir olmalarıdır. Ayrıca uzun ömürlü olmaları da artı bir özelliğidir. Farklı renk ve seçenekleri ile kullanıcısının ihtiyaçlarını kolayca gidermektedir. 

Alüminyum çeşitleri ile insan sağlığına uygun bir şekilde üretilmektedir. Pencere ve kapılarda kullanılan doğramalar özellikle bu hususa dikkat edilerek üretimleri gerçekleştirilmektedir. Kışın balkon kapılarından içeriye soğuk hava girmesini önleyen bu ürünler ısı yalıtımı da sağlayarak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Bu ürünler oldukça hafif ve kullanışlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapım şekillerine göre farklılık gösteren alüminyum doğramalarda kullanım ömrü ise oldukça uzun olabilmektedir.

İhtiyaçlarınıza göre ayarlanabilen bu sistemlerde yılların tecrübesi ile çalışan firmamız sizlere en iyi doğrama sistemlerini sunmak için modern ve teknolojik çalışmalarında yakından takip etmektedir.

Çevre dostu olarak kabul edilen bu sistemler ev ve iş yerlerimizde rahatlıkla kullanılır. Kaliteli, dayanıklı, farklı modellerde alüminyum doğramalar için firmamıza başvurabilirsiniz. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Kepenk

İş yerlerinde kapı ve pencereleri dışarıdan gelecek tüm müdahalelere karşı koruyan sacdan ya da metal gibi malzemelerden yapılarak üretilen, koruma ve güvenlik amacı taşıyan ürünlere kepenk denir.

İş hayatında eskiden bile hayatımızda olan kepenkler, çok ağır ve hantal bir şekilde çalışırdı. İş yeri sahipleri eski kepenkleri kapatıp açmak için zorluklar yaşamasına neden oldu. Günümüzde birçok kepenk türü bulunmaktadır. Bunlar teknolojik gelişmeler takip edilerek geleneksel modellerden modern modellere kadar birçok türde olmaktadır. 

Özellikle hırsızlık olaylarına karşı oldukça önemli bir önlem türü olan kepenkler bugün birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarına özgü, teknolojik, modern ve geleneksel yöntemler kullanılarak birbirinden farklı olarak üretimlerini gerçekleştirdiğimiz kepenk çeşitleri için hemen firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz.

Kepenk Çeşitleri

İşletmelerin güvenlik ve koruma amaçlı olarak kullanmayı tercih ettikleri kepenk türleri 5 farklı şekilde incelenebilir. Genel olarak çalışma mekanizmaları ve kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Buna göre en çok tercih edilen kepenk türleri;

 • Manuel kepenkler
 • Motorlu otomatik kepenkler
 • Pencere ve kapılarda kullanılan manuel ve otomatik kepenkler
 • Elektrikli otomatik kepenkler
 • Garajlarda kullanılan manuel ve otomatik kepenkler

İhtiyaçlara uygun olarak yukarıda belirtilen kepenkler arasında size en uygun kepenkleri, uygun fiyata kaliteli ve uzun ömürlü olarak üretimlerini gerçekleştirmekte ve satışlarını yapmaktayız. Kepenkler mekanik olarak çalıştıklarından garanti kapsamında ele alınmakta ve aksamalar yaşanması durumunda teknik destek imkânı da sunmaktadır. Kepenkler hakkında detaylı bilgi ve ürünler için hemen iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Pergule

Pergule kelimesi Latince dilinde saçak anlamına gelen bir kelimedir. Asıl olarak ise açıklık alanların yatay, bükümlü ve çatı biçiminde kapatılarak gölgelik alan oluşturmak amaçlı yapılan tente işlemidir. Özellikle yaz aylarında güneşi keserek güneşten koruyan ve güneşlik işlevi gören en önemli sistemlerdir. Bunun yanı sıra tercihe bağlı olarak açılır kapanır bir sistem ile kurulduğunda su geçirmez özelliği ile yağmurdan da korumaktadır. Kış bahçesi yapmak isteyenler de özellikle bu sistemi tercih ederek tentenin altını cam ile kapatarak kışın da bahçede oturma alanı yaratabilirler. Tüm hava şartlarına uygun özellikler ile tasarlanabilir. Bu sayede her mevsim kullanılabilecek nitelikte mekanlar yaratmak için kullanılmaktadır. 

Pergule Nasıl Yapılır?

Pergule sisteminin bu alanda uzman firmalar tarafından yapılması gereklidir. Yapılışı ise oldukça zahmetlidir. Bu sistem kurulum aşamasında doğru bir şekilde kurulması çok önemli bir konudur. Bu aşamada hem demir hem ahşap malzeme kullanılarak yapılabilir. Yapılışı için ahşap malzeme seçildiyse, ahşabın kalitesi önemli bir etkendir. Özellikle kış ve sonbahar mevsimine uygun olarak suyu çekmeyecek nitelikte bir ahşap malzeme olması gerekmektedir. Yapılacak alanın ise bu sisteme uygun olarak tasarlanması özenle yapılmalıdır. Genellikle sedir, sekoya veya rus çamı gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Sistemin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması açısından kullanılacak ahşabın türü önemlidir. Doğal görüntü olması amacıyla en çok ahşap malzeme tercih edilen bu sistemde 50 yıl gibi uzun ömrü olan tik ağacı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Giyotin

Giyotin, açılma şekli yukarı-aşağı yönde olan düşey sürme pencere tipine verilen isimdir. Oldukça güvenilir ve modern aksesuarları sayesinde kullanımı da çok rahat bir sistemdir. Tarihi yapılarda da sıklıkla rastlanılan bu pencere sistemi, mimari yapı gereği yeni nesil binalarda da kullanılabilmektedir. Türkiye ve çeşitli Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra oldukça şık bir pencere tipidir. Ayrıca ahşap ve alüminyum malzemeler ile tasarlanabilmektedir.

Giyotin Pencere Türleri

Balans Mekanizmalı Giyotin Pencere: Tipine ve şekline göre 16-26mm çapında bir borunun içine yerleştirilen paslanmaz çelik yay sitemiyle oluşan çift modern mekanizma sayesinde, 45 kg ağırlığa kadar bir pencere kanadını çok kolay bir hareket ile kaldırma ve kanadın istenilen yerde durma özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir sistemdir. Tarihi veya yeni modern yapılarda modern mekanizmalar ile kullanılmaktadır.

Motorlu Giyotin Pencere: Büyük ebatlardaki pencerelerin bile uzaktan kumanda sayesinde kapanıp açılmasını sağlayan bir giyotin pencere türüdür. Ev otomasyonunun bir parçası olan ve daha çokça konfor amaçlı sessiz motorlar ile pencerelerin kumanda vasıtası ile açılıp kapanması sağlanmaktadır.

Karşı Ağırlıklı Giyotin Pencere: Modern sistemlerin kusursuz performans göstermelerine karşılık olarak 18. ve 19. yy’ dan kalma tarihi binalarda da kullanılan bu sistem günümüze kadar çalışır şekilde gelmiştir. Bu pencere türlerine sahip olan tarihi miras özelliğindeki yapıların restorasyonu gerekli kurumlar tarafından denetlenmekte ve orijinaline uygun şekilde restorasyon zorunluluğu bulunmaktadır. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Pencere

Binaların dış ortamlara bakan yüzeylerinde kullanılan sistemlere pencere denmektedir. Pencerelerde kullanılan sistemlerin rüzgâr yükü dayanımı, hava ve su geçirmezliği özellikleri projeden projeye farklı seri kullanımları da gerekmektedir. 

Günümüzde enerji tasarrufunun önemi pencere sistemlerinde neler kullandığımızı da önemli kılmaktadır. En ince ayrıntısına kadar düşünülerek üretimleri gerçekleştirilen pencerelerde ihtiyaçlara özgü farklı çeşitliliğimiz bulunmaktadır. Modern ve geleneksel tasarımların dizayn edilerek estetik ve zarafeti birlikte sunan ürünler kullanıcılarımızın ilgisini çekmektedir. 

Mekânlar ile bir bütün halinde düşünülerek tasarlanan pencerelerden bina yapınıza ve ihtiyacınıza özel tasarımlar yapılmaktadır.

Pencere sistemlerinde sadece yalıtım değil aynı zamanda akustik yalıtım ve statik güç özelliğiyle de her mekânı mükemmel bir şekilde yaşam alanına dönüştürmek mümkün hale gelmektedir. Çevre dostu tasarımların olduğu pencere modellerini yerinde inceleyerek de karar verebilirsiniz. 

Pencere Sistemleri

Pencerelerde üretim aşamasında iken binaların ihtiyaçları düşünülerek her boyut ve ebatta üretim yapılabilmektedir. Pencerelere ihtiyaç duyduğunuzda zevkinize uygun bir model belirleyerek ardından ebat ve boyut ölçümlerini alanında uzman ekip arkadaşlarımıza danışarak yapabilirsiniz. 

Tüm üretimlerde çevre dostu ürünler kullanılarak tasarlanan bu sistemler dışarıdan gelecek olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sadece soğuk hava değil sıcak havalarda da binanın içerisindeki serinliği dışarıya vermeyen özel yalıtımlı pencerelerdir. Pencere türleri farklı amaçlar için üretildiğinden öncelikle kullanım yeri ve amacınıza uygun bir tür belirlemek oldukça önemlidir. PVC kaplamalar, pimapenler ve diğer pencere türleri için detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi PVC Doğrama 

PVC doğrama, kapı ve pencere sistemi denildiğinde ilk akla gelen yapı malzemesi olarak bilinmektedir. Yüksek sıcaklık ile şekil alan ve en nihayetinde plastik hale gelerek kullanıma sunulan bu malzeme iç, orta kapı, pencereler vb. alanlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. 

PVC Doğrama Ne Gibi Avantajlar Sağlar

PVC kaplamalar çeşitli alanlarda sağladığı avantajlar nedeni ile çokça tercih edilmektedir. Bu avantajları;

 1. En iyi su sızdırmayan malzemeden yapılmış olması,
 2. Estetik bir görünüm sayesinde şık ve zarif görünmesi,
 3. Bakımının son derece kolay olması,
 4. Paslanmayan yapıda olması ve uzun yıllar sağlam yapısını koruyabilme özelliğine sahip olması,
 5. Dayanıklı yapısı sayesinde darbelerden etkilenmeden uzun süre varlığını sürdürebilmesi özelliğine sahip olması,
 6. Yangına dirençli yapısı sayesinde oluşabilecek yangınları yayılmadan önceleyebilecek malzemeden tasarlanmış olması,
 7. Geri dönüştürülebilir malzemeden yapıldığı için doğa dostu olması,
 8. Renginde herhangi bir solma olmadığı ve parlaklığını uzun yıllar koruyabilen bir yapısı olması,
 9. Yüksek yalıtım imkânı sunması şeklinde sıralayabilmekteyiz.

PVC Doğramada En Uygun Fiyatlar!

PVC doğrama, katlanabilen PVC, tek kanatlı PVC, stüdyo PVC, giyotin PVC, kemerli PVC vb. şekilde çeşitleri olan ve kapı, pencere alanlarında sıklıkla tercih edilen yapı malzemesidir. 

En kaliteli PVC doğrama çeşitlerini sunabildiğimiz işletmemiz, yine müşterileri için en uygun ücretleri sunmaktadır. Ses yalıtımından rüzgâra karşı dayanıklı yapısına kadar ve hatta ısı yalıtımının da önemli olduğu PVC doğrama çeşitleri için firmamızdan randevu alıp, size uygun yapı malzemelerini satın alabilirsiniz.  

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Küpeşte

Merdivenlere, teraslara, balkonlara ya da binalarda birçok yerde başta emniyet(güvenlik) amaçlı daha sonra modern ve şık bir görünüm sağlaması amacı ile yapılan dekorasyon ürünlerine küpeşte denmektedir. Aslında halk dilinde bilinen adı ile korkuluk ile aynı işlevi bulunmaktadır. Piyasada en çok kullanılan korkuluk türlerine yapıldığı ham madde itibari ile alüminyum küpeşte denmektedir. 

Bu ürünler sadece alüminyumdan değil aynı zamanda ahşap, demir ve plastik kullanılarak da üretilebilir. Alüminyumdan yapılan ürünler de monte olarak üretildiklerinden diğerlerinden daha farklıdır. Yani bu ürünler önce parça bir halde üretilir ardından uzman ellerde vidalar vasıtasıyla bir araya getirilir. 

Binaların ve iş yerlerin her yerinde kullanılabilir. İster balkon ister bina girişi, teras, asma kat, bahçe, havuz aklınıza gelecek her yerde kullanımı bulunmaktadır. 

Alüminyum Küpeşte Faydaları

Merdiven, balkon, asma kat, bina girişi ve havuz kenarı gibi kullanımı oldukça fazla olan yerlerde hem esteti görsellik hem de güvenlik amacı ile kullanımı olması bu küpeştelere faydalı kılmaktadır. Aynı zamanda alüminyum malzemeler kolay bir şekilde temizlenir. Yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Modern ve akıllı bina sistemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılır. 

Hiçbir zaman paslanma gibi sorunlar olmaz ayrıca korozyona ve deformelere karşı da dayanıklıdır. Oldukça sağlam ve hafif olmalarından kaynaklı yapılarda değer arttırır. Her binanın ve kullanım amacına göre uygun çözümler ve kullanım kolaylığı sağlayarak tasarlanabilir. İster iç ister dış mekânlarda kullanılır. Yapılarınıza ekstra yük bindirimi yapmaz. Geri dönüşümleri ile çevre dostu ürünlerdir. 

Binalarda son 10 yıldır moda olan Fransız balkonlardan tutun, havuz kenarlarına, teraslara, asma katlara ve daha birçok alanda güvenle tercih edeceğiniz küpeşte modelleri için hemen iletişim kurunuz. Uygun fiyata dekoratif ürünler için sizlere yardımcı olan firmamızın fiyatlarını duymadan karar vermeyin.

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Sineklik

Pencere ve balkon kapılarında kullanılan mekânların havalandırma işlemleri sırasında dışarıdan uçan ya da yürüyen haşere ve sineklerin içeriye girmelerini engelleyen değişik formalarda profiller ile desteklen yapılara sineklik denmektedir. 

Kullanıcı odaklı ve yüksek koruma amaçlı olarak oldukça fonksiyonel bir şekilde karşımıza çıkan bu ürünler hemen hemen her bölgede kullanılmaktadır. Çevre dostu ürünler olmasının yanı sıra uzun yıllar kullanılabilir. 

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ortaya çıkan ve bakteri, virüs ve mikropları doğrudan taşıyan karasinek, sivrisineklere karşı mücadele de çok önemli bir yeri olan sineklikler evlerimizde ve iş yerlerimizde kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Sineklikler kullanım yerlerine göre tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Yaz aylarında daha konforlu bir yaşam için sinekliklerininiz tamir, onarım, bakım ve yenilemeler için hemen iletişim kurunuz. İhtiyaçlarına özel farklı maddelerden yapılan sineklikleri uygun maliyete uzman ellerden almak isterseniz firmamız sizlere yardımcı olmaktadır.

Sineklik Sistemlerinin Kullanımı

Sineklik sistemleri özellikle evlerde pencere, kapı, cam balkon gibi havalandırma boşluklarında kullanılabilir. Alüminyum doğrama, ahşap doğrama ya da demir doğrama olarak farklı türde üretimleri olmaktadır. Sineklikler türlerine göre ayrılmaktadır. Bu sistemleri kategorilerine göre incelememiz gerekirse;

 • Pilse sineklik
 • Lise sineklik
 • Stor sineklik
 • Sürme sineklik
 • Menteşeli sineklik

Sineklikler pimapenlerden farklı olarak alınan ölçü ve seçilen türe göre fiyatlarında farklılık göstermektedir. Fiyatlandırma sürecinde seçtiğiniz tür oldukça önlemlidir. Doğru bir fiyatlandırma için önce sineklik türünüze karar vermeli ardından ölçülerinizi eksiksiz bir şekilde belirtmenizde fayda vardır. Sineklik çalışmaları için detaylı bilgi için hemen iletişim kanallarımızı kullanınız. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Korkuluk

Merdivenlere, balkonlara, havuz kenarlarına ve inşaatların pek çok bölümüne özellikle emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak adına yapılan dekorasyon işlemine korkuluk denmektedir. Plastik, alüminyum, ahşap ya da demir profiller kullanarak yapılan bu ürünler hangi üründen yapıldı ise o ismi almaktadır. Örneğin; alüminyumdan yapılan bir korkuluğa alüminyum korkuluk denmektedir. Metalden ya da plastikten yapılırsa da o adı almaktadırlar.

Halk dilinde trabzan veya küpeşte isimleri de söylenmektedir. Bunlar arasında hiçbir fark olmamasının özellikle altı çizilmektedir. Korkuluk, trabzan ve küpeşte aynı anlama gelmektedir. Evlerinde küçük çocukları olan aileler başta olmak üzere kazaları önceden önlemek isteyen herkes bu sistemlerden yararlanırlar. Güvenle kullanacağınız sağlıklı korkuluklar için bu alanda yıllardır çalışan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Korkuluk Nedir?

Teraslarda, merdiven kenarlarında, balkonlarda ve yapıların birçok yerinde emniyet sağlamak adına kullanılan bu ürünler hayati derecede önemlidir. Genelde alüminyum küpeşteler kullanılmaktadır. Bunları diğer modellerden ayıran ise de montaj olmalarından kaynaklanmaktadır. Parça halinde üretilen bu modeller daha sonra vida yardımı ile birbiri üzerine tutturulur ve monte edilir.

Hoş bir görünümü olan küpeşte yani korkulukların paslanmaz malzemeler kullanılarak üretilmesi de uzun yıllar kullanılmasında etkilidir. Pek çok alanda güvenle kullanacağınız korkuluklar için ilk yapmanız gereken korkuluk yapılacak alanın ölçülmesi, hangi malzemelerin kullanılmasına karar verilmelidir. Kaliteli, dayanıklı malzemelerden üretilen uygun maliyetli korkuluklar için detaylı bilgi almak ve hemen sipariş oluşturmak için firmamız ile bağlantı kurunuz.

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Panjur

Çok eski zamanlardan beri hayatımızda önemli bir yeri olan panjur sistemleri genelde eski ev yapılarında ahşap pencerelerinde kullanılmakta iken günümüz gelişen akıllı ev sistemlerinin olmaz ise olmaz ekipmanlarından olmuştur. Panjurlar güneş, rüzgâr, soğuk, yağmur ve kar gibi hava olaylarından korunmak adına yapılan ahşap kanatlardan oluşan ve genelde pencerenin dış kısmına takılan sistemlere verilen bir isimdir. Bu sistemler sabit ya da hareketli olarak olabilmektedir. Kısa dar ve eğilim paletlerden oluşabilirler. Panjur sistemleri farklı şekillerde tasarlanabilir. Bugün en çok tercih edilen panjur sistemleri otomatik panjurlar olmaktadır. Bunların haricinde geleneksel panjurlarda ihtiyaç ve talep duymanız halinde özel olarak üretilmektedir.

Otomatik Panjur Sistemleri

Motorlu olarak da bilinen bu panjur sistemleri günümüzde ev ve iş yerlerinde aklınıza gelebilen her alanda kullanılabilir. Akıllı ev sistemlerinde bu sistemler kumanda sistemleriyle entegre ederek uzaktan evinizin ve iş yerlerinizin tüm panjurları da kontrol edebilme imkanını size sunar.

Panjur sistemleri 1980’li yıllardan itibaren hayatımızda aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. İhtiyaçlara özel dayanıklı, kaliteli ve uzun yıllar kullanılabilen panjurlar mağaza, dükkân, depo ve kafelerde kullanılmaktadır. Evlerde ve garajlarda da bu sistemlerin modern hallerini kullanabilmekteyiz. Pratik çözümleri ile hayatımızı kolaylaştıran bu sistemleri özel olarak tasarlamakta ve ihtiyaçlarınızı gidermekteyiz. 

Panjurlarda aklınıza takılan özellikleri öğrenmek ve bu sistemler ile daha konforlu bir yaşam sürmek için hemen iletişim kanallarımızı kullanarak siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Sektörün en uygun maliyette kaliteli ürünleri için hemen şimdi arayınız. 

Elmalı Mahallesi Akbaba Mahallesi Cam Balkon

Cam balkon sistemleri, temel olarak camların alüminyum maddesinden üretilen yaylar aracılığıyla hareket ederek, balkonun köşe bölümlerine, tüm camların katlanmasıyla açılıp kapanması sisteminde işlemektedir. Günümüzde şehir hayatının yoruculuğu ve stres faktörünün giderek artmasıyla evlerde bulunan balkonlar kişi için özgürlük alanı olarak çokça önem kazanmaktadır. Eski zamanlarda balkonların çeşitli malzemeler ile kapatılması suretiyle eve dahil ediliyordu. Bu şekilde balkonların evin herhangi bir odasından bir farkı kalmamış oluyordu. Bu kullanılan yeni sistemin kullanıcıların hayatına girmesi ile balkonların kapatılarak evin odası haline getirme işlemi ortadan kalkmış oldu. Yeni nesil balkon sistemleri sayesinde tercihe bağlı olarak açılıp kapanabilme özelliği ile balkonlar kişisel alan olarak da kullanılabilir bir durum haline gelmiştir.

Cam Balkon Sisteminin Avantajları

Cam balkon sistemleri, kullanan kişinin tercihine göre istenildiği zaman açılabilir, istenildiği zaman kapanabilir özelliği ve buna göre tasarlanan özel yapısı sayesinde balkonları kullanıma uygun ve konforlu yaşam alanı haline getirmiştir. Evlerin dışarıdan görülen genel mimarisine göre tasarlanabilir olması sayesinde binaya uygun estetik bir görüntü yaratmaktadır. Kullanım açısından kolaylığı ise kullanıcılar için oldukça avantaj sağlamaktadır. Çeşitli olumsuz hava koşullarına dayanıklı ve bu olumsuz hava koşullarında dahi balkonu kullanılabilir hale getirmektedir. Çeşitli istenmeyen alerjik kişilere sorunlar yaratabilecek toz ve polen gibi dış etkenleri balkondan ve yaşam alanından uzak tutmaktadır. Ayrıca haşerelerin de girmesini engellemektedir.